badanie eEG biofeedback pIASECZNO

Trudne leczenie alkoholizmu

Mijają lata, ale kłopoty z uzależnieniami stale są obecne w społeczeństwie. Dość często takim uzależnieniem jest alkoholizm, który rozwija się z pozornie niegroźnego przyzwyczajenia do częstego picia czytaj więcej »

pozycjonowanie Stron kraków

Po co komu aplikacje mobilne?

Urządzenia mobilne zrewolucjonizowały rynek elektroniki i sprawiły, że prawie każda osoba korzysta ciągle z różnych nowoczesnych telefonów lub innych rozwiązań. Wykonywane dla zwiększenia użytecznoś czytaj więcej »

 

Trudne leczenie alkoholizmu

Mijają lata, ale kłopoty z uzależnieniami stale są obecne w społeczeństwie. Dość często takim uzależnieniem jest alkoholizm, który rozwija się z pozornie niegroźnego przyzwyczajenia do częstego picia kilku kieliszków lub puszki piwa z kolegami. Gdy jednak potrzeba wypicia kolejnego kieliszka czy następnej puszki staje się silniejsza od wszystkiego, można już mówić o początkach uzależnienia. Od tego już blisko do poważnych kłopotów, jeśli w porę nie nastąpi reakcja. Typowe dla naszych rodaków „zamiatanie wszystkiego pod dywan” niestety nie pomaga, a alkoholikiem może być każda osoba jaką znamy – dopóki jeszcze w miarę się kontroluje i ma bliskich, którzy się nią opiekują, społeczeństwo może wiedzieć bardzo mało. Niekiedy w już poważnej sytuacji na przeszkodzie staje żona alkoholika pomoc jaką ktoś oferuje może być udaremniona właśnie przez nią, bo chce chronić dobre imię rodziny i nie wywlekać „brudów” na światło dzienne.

Krzywdzenie swoich bliskich badanie eeg biofeedback piaseczno

To najgorsze, co może się zdarzyć, bo często alkoholicy poważnie krzywdzą swoich bliskich. Może się zdarzyć, że przez alkohol są apatyczni, agresywni albo wynoszą z domu cenne rzeczy by je sprzedawać w celu zdobycia pieniędzy na wódkę. Osobą, która temu zaprzecza jest właśnie żona alkoholika pomoc takiej rodzinie nie jest więc możliwa. Podnoszenie świadomości na temat uzależnień pomaga zrozumieć żonom uzależnionych mężczyzn, że to, co robią ich mężowie, nie jest dobre i powinny pozwolić na interwencję prowadzącą do poprawy sytuacji. Niekiedy proponowana jest terapia, w której mogą uczestniczyć wspólnie małżeństwa zmagające się z problemem.

Artykuły powiązane